Jaki potencjał uwalniamy?

Opublikowane przez Marzena w dniu

W każdej firmie drzemie ogromny potencjał. Nie każda z nich potrafi go dostrzec na pierwszy rzut oka. Dziś postaramy się Wam pomóc i przedstawimy trzy elementy, które dokładnie wskażą jak może wyglądać zmiana.

Jak głosi nasze hasło przewodnie:

1. Potencjał w postaci zaoszczędzenia czasu pracownika = większa efektywność.

Posłużymy się tutaj przykładem z wcześniejszego naszego wpisu o ulepszaniu firmy.

PRZYKŁAD
(przykład został przygotowały na podstawie naszej współpracy z firmami)

STRATA: W cyklu pracy 3 zmianowym, pracownicy pobierający artykuły z magazynu tracą ok. 15 minut czasu pracy na zaopatrzenie się w śoi i niezbędne narzędzia.

PRZYCZYNA: Umiejscowienie magazynu jest dość dalekie od miejsca pracy oraz kolejki zmianowe do pobrania np. narzędzi niezbędnych do pracy są kilkunastoosobowe.

ZMIANA: Wprowadzenie procedury przypisania do pracownika konkretnych produktów i ich ilości oraz ustawienie engomatu na hali produkcyjnej zaoszczędziło ich czas poboru produktów co za tym idzie z 15 minut dziennie zmniejszyło się do ok. 2 minuty.

EFEKT: Efektywność pracowników jest większa, oszczędności na produktach również wzrosły, a sam czas pracy nie był już codziennie na każdej zmianie skrócony o ok 15 minut.

Uwolnij potencjał i zoptymalizuj czas pracy sowich pracowników

2. Potencjał w postaci zredukowania ilości odpadów = oszczędności.

W momencie gdy stany magazynowe nie zostaną zoptymalizowane pod konkretne zużycie i ilości nie zostaną przypisane pracownikom, to również ilości generowanych odpadów będą duże. Wygląda to mniej więcej tak:

Potencjał w zredukowaniu ilości odpadów jest możliwy dzięki zredukowaniu ilości zużywanych produktów.

3. Potencjał w optymalnym wykorzystaniu zasobów firmy

Jeżeli w Twojej firmie magazyn ma formę klasycznego miejsca w którym to magazynier wydaje produkty wpisując ilości wydawanych artykułów na listę – wiedz, że marnujesz potencjał!
Jaki potencjał?
Potencjał wykorzystania czasu magazyniera i sprawnego raportowania ilości produktów.
Jak go uwolnić?
Zamieszczając artykuły w automacie, w momencie gdy pracownik ma przypisany konkretny produkt – czas pobrania to ok 20 sekund (jednorazowo) i wtedy to automat wykonuje część pracy magazyniera – jego potencjał czasowy można wykorzystać na inne czynności. Druga sprawa to wpisywanie na listę ilość pobranych produktów przez magazyniera – tutaj stawiamy na automatyczne raporty, które mogą są wysyłane mailowo w określonym przez firmę czasie – czytelność i przejrzystość raportów to nie tylko zaoszczędzenie czasu magazyniera ale również jasny przekaz dla działów zakupów.

Powyższe elementy to tylko kilka z tych które pozwolą na uwolnienie potencjału w Twojej firmie – w najbliższym czasie podamy kolejne możliwości i szanse jakie da Wam nasze rozwiązanie!

A tymczasem zapraszamy do kontaktu lub lektury pozostałych artykułów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *