Co zyskam dzięki automatom?

ENGOMAT to samoobsługowe dystrybutory sprzętu bhp i narzędzi. Stanowią połączenie automatycznej szafy wydające z oprogramowaniem do zarządzania. To bezobsługowym magazyn zapewniający kontrolę i dostępność artykułów.

Użytkownik może logować się za pomocą karty, czytnika linii papilarnych lub ekranu dotykowego. Ekran dotykowy służy również do sterowania urządzeniem. Po zalogowaniu się można wybrać pożądany asortyment. Tylko uprzywilejowani użytkownicy mają możliwość uzupełniania stanu urządzenia.

Moduł raportowania dostępny jest dla Administratorów, wiadomo kto i kiedy pobrał daną pozycję. W przypadku konieczności można nakładać limity wydań na poszczególne osoby lub działy.

Zastosowanie systemu ENGOMAT to konkretne korzyści dla wielu działów w firmie. Dla działu produkcji najważniejsze zalety to minimalizacja ryzyka przerw w produkcji oraz pełna kontrola zużycia artykułów przez poszczególnych pracowników. Korzystanie z automatów wpływa również na obniżenie zużycia produktów.

Automatyczne zamówienie (informacja) brakujących lub kończących się artykułów to znaczne ułatwienie pracy dla działu zakupów. Stała dostępność produktów bhp to komfort dla działu zajmującego się bezpieczeństwem i higieną pracy.

Wymierne korzyści płyną także w stronę księgowości i działu finansowego. Ułatwione obliczanie faktycznych kosztów produkcji i zmniejszona liczba dokumentów, wpływa pozytywnie na zarządzanie finansami w firmie.