Wyższa stopa życiowa w Polsce i lepsze płace a jakość bhp w zakładach pracy?

Opublikowane przez Marzena w dniu


Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Wiemy jedynie, że w czasach trudnych gospodarczo warto pamiętać, że niedostateczne bezpieczeństwo i higiena w miejscu pracy kosztują. Co więcej, jak wynika z dotychczasowych doświadczeń, odpowiednie zarządzanie BHP w przedsiębiorstwach pozwala zwiększyć ich wydajność i rentowność.

Wynika z tego, iż oszczędności na środki ochrony osobistej mają ujemny wpływ. Z pewnością można także powiedzieć, że zbyt rozrzutne i nie kontrolowane wydawanie w celu polepszenia jakości i bezpieczeństwa pracy nie przynosi pożądanego efektu.

Zrównoważonym sposobem na kontrolę nad wydatkami płynącymi z konieczności zakupów w tym dziale mogą być automaty vendingowe . Urządzenia te jednocześnie dystrybuują niezbędne akcesoria i kontrolują zużywane ilości co daje podwójne oszczędności płynące z mniejszej konsumpcji (nawet do 60-70 %) i zastępują funkcję magazynów z ich obsługą włącznie.

Kolejnym elementem mogącym mieć w dzisiejszych czasach znaczący wpływ na zdrowo pojęte oszczędności jest zrównoważenie czynnika jakość/cena.
Wymogi rynku w obecnym czasie sprawiają, iż najłatwiej jest konkurować cenowo między przedsiębiorstwami. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jest to dobry kierunek do rozwoju przedsiębiorstwa. Niskie koszty produkcji przez zakup tańszych produktów, często odbijają się na jakości – niestety konsekwencją tego jest odstraszanie obecnych i potencjalnych nabywców.

Firma Eden Net Group wprowadza rozwiązania, które „bronią się same”. Stosowane już na szeroką skalą zestawy rękawic spawalniczych 3+1, obuwie i ubrania dla spawaczy wytrzymujące wiele razy dłużej niż inne tańsze – to nic innego jak długofalowe oszczędności.

Dobre i wytrzymałe akcesoria chroniące na stanowisku pracy przyciągają pracowników, niejednokrotnie potrzebnych w dzisiejszych czasach do utrzymania cyklu produkcji. Proszę sobie wyobrazić jaką stratę ponosi tak naprawdę firma tracąca wyszkolonego fachowca z doświadczeniem tylko dla tego, że stosowane w zakładzie obuwie jest niewygodne lub hałas jest nie to wytrzymania.

Starajmy się aby wraz z wzrostem jakości życia w naszym kraju poprawiały się warunki pracy, co pozwoli nam pracować komfortowo i zapewni odpowiednią ilość fachowców do każdego rodzaju pracy.

Sprawdź również:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *