Nie popełnij tych błędów!

Opublikowane przez Marzena w dniu

Dziś postanowiłem nakreślić kilka elementów, na które koniecznie musicie zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania automatyzującego.

W moim przekonaniu najczęstsza przyczyna popełniania błędów przy wyborze automatów leży w pochopnej i nie przemyślanej decyzji o kupnie gotowych rozwiązań.

Dobór właściwego automatu przez inwestora to tylko początek serii decyzji do podjęcia. Wtedy, gdy zamierza się kupić rozwiązanie automatyzujące dział bhp czy narzędzi, konieczne jest dobranie odpowiedniego automatu mając na uwadze szereg zależnych mających wpływ na efekty wyboru.
Bez przeprowadzenia wcześniejszych analiz uwarunkowań terenowych (trzeba wziąć pod uwagę gabaryty urządzenia, jego wagę, konieczność podłączenia do zasilania i internetu), zakładanych ilości lokacji w odniesieniu do zużywanych artykułów, nie będzie można dopasować optymalnego projektu, a błędy na tym etapie przynoszą, niestety, dalekosiężne konsekwencje.

Jak to jest z projektami gotowymi?
Wśród wielu inwestorów panuje przekonanie, że gotowe rozwiązanie będzie dla niech najlepsze. „Automat z wkładem” który jest powszechny na Polskim rynku
niestety nie rzadko niesie za sobą wiele niekorzystnych efektów.
Takie rozwiązanie są naszym zdaniem nie do końca trafną alternatywą dla projektów indywidualnych, przygotowywanych przez naszych techników i informatyków dla konkretnego klienta w oparciu o potrzeby i zakładane rezultaty.

Warto pamiętać o tym, że projekt gotowy zmusza do niejakich kompromisów. Chociaż za usługę czasami należy zapłacić, to jednak projekt indywidualny będzie w pełni dopasowany do potrzeb inwestora oraz warunków a w długoterminowym spojrzeniu na ogół kosztów i strat przyniesie wymierne korzyści. Dodatkowo przy odpowiednim wyborze na etapie planowania inwestycji brak zobowiązań ze strony dostarczających tzw. „wkład” do automatu pozwoli na autonomiczne kontrolowanie wydawanych środków przy dużej konkurencji na dzisiejszym rynku dostawców.

Popularne błędy przy doborze projektu gotowego:
• niespełnienie oczekiwanych założeń związanych z oszczędnościami.
• nieuwzględnienie warunków lokalizacyjnych budynku
• nieuwzględnianie kwestii podłączenia mediów, na przykład instalacji elektrycznej i internetu,
• niedopasowane do potrzeb inwestora oprogramowanie obsługujące automat, które po realizacji podwyższa koszty eksploatacji
• brak przeliczenia kosztów eksploatacji, zwłaszcza przy drogich rozwiązaniach, które długo się zwracają
• uzależnienie od dostawców i obowiązki płynące z podpisanych umów.

Idealne dopasowanie jest kluczowe:
Przy wybieraniu automatu powinno się postawić na taki, który będzie jak najbliższy ideałowi. Chociaż projekty tego rodzaju można dostosować do swoich wymagań, to jednak pociąga to za sobą koszty, które z czasem się wracają z naddatkiem. Dla inwestora najlepszym rozwiązaniem jest dobór projektu po konsultacji z ekspertem. Nasi doradcy będą mogli wskazać, jakie rozwiązania będzie się sprawdzało w konkretnym przypadku, a następnie będzie mógł wykonać adaptację projektu do warunków lokalnych.

Reasumując, aby korzystać z automatów funkcjonalnych i przy tym niedrogich w utrzymaniu kluczowe okazuje się podjęcie decyzji już na etapie wyboru.
Gdy inwestor kupuje projekt gotowy powinien skonsultować się wcześniej z naszymi ekspertami – Firma Eden Net Group pomoże Państwu w wyselekcjonowaniu tego, który będzie najbardziej przyszłościowy.

Na wszelkie dodatkowe pytania z chęcią odpowiem.

Kontakt z klientem

Paweł

tel.: +48 726 203 743

e-mail: pjurasz@eng.pl0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *