Wywiad z osobą uzupełniającą automaty

Opublikowane przez Paweł F. w dniu

Każdy automat nie zależenie od rodzaju i tego co ma wydawać wymaga uzupełniania w artykuły. Dla wszystkich osób zaczynających przygodę z automatyzacją przeprowadziłem wywiad z Panem Józefem, który od kilku lat regularnie zajmuje się uzupełnianiem automatów w produkty.

Jak długo uzupełniasz automaty?

Pierwszy automat zacząłem uzupełniać 5 lat temu.

Czy uzupełnianie automatów jest skomplikowane?

Na początku miałem obawy że to będzie trudne ponieważ słabo się orientuje w komputerach. Pamiętam że miałem zrobione szkolenie z uzupełniania które trwało poniżej minuty! Uzupełnianie automatów ENGOMAT jest banalnie proste.

Jak długo schodzi z uzupełnieniem jednego automatu?

Wszystko zależy od rodzaju asortymentu jakim ma być uzupełniony i w jakim stopniu został opróżniony. Są produkty które są łatwiejsze do uzupełniania np. filtry do masek i takie które się trudniej uzupełni np. jakieś duże pokryte gumą rękawice. Tak średnio można liczyć 50 minut na uzupełnienie całkiem pustego automatu.

Na co trzeba zwracać uwagę przy uzupełnianiu?

No trzeba zwracać uwagę na to co komunikuje automat. Jak jakiś artykuł jest uzupełniany po 2 sztuki to wyświetla się taka informacja na ekranie. Na początku trzeba na to zwracać uwagę aby się nie pomylić ale po pewnym czasie uzupełniania zna się te ilości na pamięć.

Cz można się pomylić przy uzupełnianiu automatu?

Jest to możliwe jeżeli ktoś mnie zagada i się zapomnę. Sam automat pilnuje aby nie uzupełnić na przykład rękawicy w niewłaściwe miejsce ale mogę na przykład wpisać że chce uzupełnić 10 półmasek a mieć ich faktycznie tylko 8. Na szczęście takie błędy można łatwo i od ręki naprawić za pomocą korekty stanów magazynowych. Korekta szczególnie jest przydatna jak się zaczyna uzupełnianie.

Skąd wiesz kiedy należy jechać i uzupełnić automat?

Przychodzą mi na email informację o stanach magazynowych. Odbieram emaile na telefonie i dokładnie wiem ile zostało artykułów w automatach. Dodatkowo w każdej chwili mam możliwość podejrzenia stanów przez panel.

Kiedy najlepiej uzupełniać automat na firmie?

Na pewno nie w czasie zmiany. Wtedy pracownicy zaczynający pracę najczęściej idą pobrać artykuły z automatu. Co prawda można przerywać proces uzupełniania ale jednak wybija to z rytmu. Poza czasem zmian każda pora jest dobra.

Jakaś rada dla osób zaczynających uzupełnianie automatów?

Tak niech się nie boją ze coś źle zrobią. Obsługa jest banalna. Muszą tylko uważać na początku na to co uzupełniają i w jakich ilościach. Wszystko jest komunikowane przez automat więc nie ma z tym problemu. Jeżeli będziecie uzupełniać automat z bębnem obrotowym to trzeba pilnować aby uzupełniana np. rękawica nie wystawała poza obrys lokacji bo może to spowodować przyblokowanie bębna. Nie jest jakiś duży problem ale wymaga otwarcia automatu kluczykiem i dociśnięcia wystającej rękawicy.


Paweł

tel.: +48 665 288 022

e-mail: pfranas@eng.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *