Przestoje i awarie – czy automaty mogą zniwelować te procesy?

Opublikowane przez Marzena w dniu

Płynne procesy od produkcyjnych po pracownicze, zmianowe są podstawą działalności wszystkich zakładów i firm produkcyjnych. Wszelkie awarie, przestoje z powodu braku np. narzędzi do pracy narażają firmy na straty i nieprzyjemności – a wiemy, że takich nikt z nas nie lubi i za wszelką cenę chce unikać.

Czy zautomatyzowany system wydawania produktów zarówno bhp czyli środków ochrony indywidualnej jak i narzędzi może pomóc w uniknięciu przestojów?

Oczywiście! Dziś pokażemy Wam jak automaty mogą uspławnić niektóre procesy.

Jedną z przyczyn przestoju może być nie kontrolowanie faktycznych stanów artykułów na magazynie. W takiej sytuacji może się zdarzyć, że pracownicy nie mają czym pracować ponieważ dział zakupów nie zadbał o zaopatrzenie z powodu braku informacji o kończących się stanach. Automaty na bieżąco i automatycznie śledzą stany magazynowe a funkcja stanów minimalnych pilnuje aby odpowiednie osoby były poinformowane o zbliżających się brakach.
Przestój nie koniecznie musi być długotrwały aby był nie korzystny dla firmy. Wiele małych przestojów zsumowanych razem również przynosi straty.
Takie przestoje niewątpliwie występują w chwili gdy pracownik odchodzi od stanowiska pracy w celu pobrania odpowiedniego narzędzia lub środka ochrony. Do czasu jaki pracownik poświęca na przyniesie do magazynu należy doliczyć stanie w kolejce do okienka a czasami konieczność ponownej „wycieczki” w przypadku gdy w danej chwili nie będzie magazyniera na magazynie. Wszystko to należy pomnożyć przez ilość pracowników na produkcji i wychodzi nam spora ilość straconych godzin. Postawienie ENGOMATU blisko stanowiska pracy pozwala na odzyskanie czasu.

To tylko dwa przykłady które pokazują jak dzięki systemowi engomat można w firmie zniwelować ilość awarii i przestojów. Jeżeli chcieliby Państwo nico więcej się dowiedzieć o naszym system, zapraszamy do poczytania naszego bloga lub do kontaktu:
+48 17 283 70 12
kontakt@eng.pl

Kategorie: BLOG

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *