Dostęp 24/7 do artykułów – czy i w Twojej firmie to będzie ogromny atut?

Opublikowane przez Marzena w dniu

Twoja firma pracuje na kilka zmian a magazyn jest otwarty tylko na jednej?
Masz wprowadzone dyżury osób z magazynu w razie konieczności wydania brakującego artykułu w godzinach zamkniętego magazynu?
Zdecydowanie powinieneś rozważyć wprowadzenie ENGOMATU który zapewni kontrolowany dostęp artykułów 24/7.

W wielu firmach pomimo pracy na kilka zmian magazyny otwarte są tylko na pierwszej zmianie. Aby uniknąć problemu z dostępnością artykułów firmy wydają artykuły z nadwyżką z dodatkowymi dyżurami na telefon w przypadku konieczności wydania artykułu którego zabrakło. Takie rozwiązanie ma dwie kluczowe wady. Po pierwsze nie mamy kontroli nad tak wydanymi artykułami co zwiększa zużycie. Po drugie pracownik w sytuacjach musi dojechać do firmy. W zależności od odległości może się okazać że przez godzinę jakaś praca nie może być wykonana. Marnujemy czas i pieniądze.

Dzięki temu, że pracownicy wiedzą, że mają cały czas dostęp do artykułów i nie musza ich chomikować unikamy sytuacji że później np. rękawice są porozrzucane po firmie i marnowane. Zmniejsza to ich zużycie.

wybieranie rękawic z automatu


Ciągły dostęp do artykułów BHP jest ważny również ze względu na bezpieczeństwo pracowników. Wykonywanie pracy bez odpowiedniej ochrony (ponieważ pracownik nie miał skąd wziąć) może skutkować sporymi problemami na firmie w przypadku wypadku przy pracy.

Oczywiście można wprowadzić dodatkowe etaty na magazynie na pozostałych zmianach ale jest prostsze i tańsze rozwiązanie czyli zastosowanie ENGOMATU.

ENGOMAT nie tylko zapewni kontrolowany dostęp do artykułów ale również wygeneruje raport z informacjami kto i kiedy co wziął lub zwrócił do automatu. ENGOMAT poinformuje również o przekroczeniu stanów minimalnych więc nie trzeba się martwić że przez niedopatrzenie zabraknie kluczowego artykułu.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu uświadomisz sobie, że zastosowanie systemu engomat to korzyści na wielu polach.

Kategorie: BLOG

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *